انواع مد و تاریخچه آن

انواع مد و تاریخچه آن

طراحی مد نوعی هنر است که به ایجاد لباس و سایر لوازم جانبی سبک زندگی اختصاص دارد. طراحی مد مدرن به دو دسته اصلی تقسیم می شود: لباس های طراحان معروف و آماده برای پوشیدن. مجموعه لباس های طراحان، مخصوص مشتریان خاص است و به گونه ای سفارشی است که دقیقاً متناسب با این مشتریان باشد. برای واجد شرایط بودن به عنوان طراح بزرگ، یک طراح باید بخشی از اتاق سندیکای طراحان بزرگ(Haute Couture)باشد و هر سال دو بار یک مجموعه جدید را نشان دهد و هر بار حداقل 35 لباس مختلف را ارائه دهد.

 

کلکسیون های آماده پوشیدن اندازه های استاندارد هستند و به صورت سفارشی ساخته نمی شوند ، بنابراین برای تولید انبوه مناسب تر هستند. آنها همچنین به دو دسته تقسیم می شوند: طراحان / خلاقان و مجموعه های تولید انبوه. مجموعه های طراحان از کیفیت بالاتری برخوردار هستند و همچنین از طراحی منحصر به فردی برخوردار هستند. آنها غالباً بیانگر یک فلسفه خاص هستند و به جای بیان برای ایجاد یک بیانیه ایجاد می شوند. هر دو مجموعه لباس آماده برای پوشیدن و لباس های طراحان معروف در رویداد های مد جهانی ارائه می شوند.

 

چه کسی مد را اختراع کرده است؟

 اولین طراح مد که بیش از یک خیاط ساده بود چارلز فردریک ورث ، در قرن نوزدهم بود. قبل از اینکه خانه طراحی مد خود را در پاریس راه اندازی کند ، لباس توسط خیاطهایی ناشناس ساخته می شد و استانداردهای مد از سبک های پوشیده شده توسط اشراف گرفته می شد. ورث اولین طراحی بود که در واقع به مشتریان خود دیکته کرد که چه چیزی بپوشند به جای این که از خواسته هایشان تبعیت کند.

 خانه مد او به قدری معروف شد که مردم وقتی می دانستند اهل خانه ورث هستند ، می توانند چهره و نامی را به طراحی هایش بچسبانند. این آغاز این سنت بود که یک طراح نه تنها لباس درست کند بلکه خانه مد ایجاد کند و خود نماد مارک تجاری شود.

منبع: فروشگاه اینترنتی لوکس

| تاریخچه مد | طراحی لباس |

نظرات بازدیدکنندگان